Pianka otwartokomórkowa

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa posiada w swojej budowie liczne komórki otwarte, dzięki czemu „oddycha” i utrzymuje w pomieszczeniu odpowiednie i przyjemne środowisko. Para wodna, np. będąca wynikiem niedostatecznej wentylacji, krążąca w powietrzu, w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów izolacyjnych nie skrapla się na jej powierzchni, co zapobiega powstawania pleśni, dzięki temu pianka otwartokomórkowa z powodzeniem wykorzystywana jest do ocieplań poddaszy.

Oprócz swoich znakomitych właściwości izolacyjnych, paroprzepuszczalnych i akustycznych (wygłuszających), pianka poliuretanowa jest bardzo lekka, dlatego nie obciąża konstrukcji dachu, przeciwnie - dodatkowo ją wzmacnia.

Należy jednak zaznaczyć, iż pianka otwartokomórkowa zwykle nie jest zalecana do ocieplania fundamentów, ze względu na swoje właściwości, np. większą niż w przypadku pianki zamkniętokomórkowej zdolność do chłonięcia wody i brak wytrzymałości na ściskanie.

Pianki te pozwalają na kontrolowanie dyfuzji pary wodnej. Piana poliuretanowa o otwartych komórkach jest niezwykle skuteczną barierą dla dźwięku, posiada około dwa razy lepsze parametry z zakresie słyszalnych częstotliwości w stosunku do pianki o zamkniętych komórkach. Pianka otwartokomórkowa jest także bardziej miękka od zamkniętokomórkowej i mniej od niej wytrzymała mechanicznie ze względu na gęstość.

Reasumując, pianka otwartokomórkowa, dzięki swojej paroprzepuszczalności, znakomicie nadaje się do ocieplania poddaszy, izolacji akustycznej oraz izolacji ścian w budynkach o konstrukcji szkieletowej.

Dodatkowe informacje

 • Budownictwo jednorodzinne

  Wyobraź sobie ograniczenie kosztów ogrzewania do 50%, izolację, która dodatkowo redukuje hałas z zewnątrz, jest całkowicie niepyląca i antyalergiczna, uniemożliwia przedostawanie się kurzu, pyłków i innych zewnętrznych zanieczyszczeń do wewnątrz. Wyobraź sobie wysoki komfort cieplny w Twoim domu bez względu na porę roku: link.

  • Izolacje.com Izolacje natryskowe najlepsza stopa zwrotu z inwestycji
 • Budownictwo wielorodzinne

  Budując dobrej jakości dom, w którym ma zamieszkać wiele rodzin, jako priorytety stawiamy optymalną stopę zwrotu z inwestycji, późniejsze niższe koszty ogrzewania, komfort, zadowolenie, wygodę oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Kilka słów na temat izolacji natryskowych w budownictwie wielorodzinnym: link.

  • Izolacje.com Izolacje natryskowe trwałość i bezpieczeństwo
 • Rolnictwo, obiekty rolnicze

  W obiektach rolniczych, piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa sprawdza się idealnie. Ma ona ponadto kilka dodatkowych cech, które znakomicie nadają się do obiektów rolniczych: link.

  • Izolacje.com Izolacje natryskowe oszczędność
 • Przemysł, obiekty przemysłowe

  Izolacje nowobudowanych, remontowanych lub adoptowanych budynków przemysłowych - tutaj doskonale sprawdzi się izolacja posadzek, ścian i stropów zamkniętokomórkową pianą poliuretanową: link.

  • Izolacje.com Izolacje natryskowe jakość powietrza
 • Pianka zamkniętokomórkowa

  Opis technologii natrysków zamkniętomórkowych, zalety tego rodzaju pianki oraz gdzie stosować piankę zamkniętokomórkową: link.

  • Izolacje.com Izolacje natryskowe najlepsze właściwości izolacyjne